Mity dotyczące paznokci, w które już dawno powinnaś przestać wierzyć!

1. Mit: Jedzenie galaretek zawierających żelatynę wzmocni Twoje paznokcie

To bzdura! Mimo, że podobnie jak Twoje paznokcie żelatyna zawiera dużo protein i keratyny to nie ma ŻADNYCH naukowych dowodów na to, że wpływa ona na stan Twoich paznokci.

2. Mit: Raz na jakiś czas trzeba dać paznokciom pooddychać

Twoje paznokcie to martwa płytka i nie potrzebuje oddychać 🙂 Jeśli używasz dobrej jakości produktów to nie musisz martwić się o paznokcie. Najczęstszą przyczyną zniszczonych paznokci przy manicure hybrydowym jest złe zdejmowanie – zrywanie – lakieru lub zbyt mocne matowienie

3. Mit: Unikaj lakierów, które mają w sobie chemikalia

Byłoby to dosłownie niemożliwe, ponieważ praktycznie wszystko, co widzisz i dotykasz to substancja chemiczna (nawet woda oczyszczona). Nie ma czegoś takiego jak „bez chemiczny” produkt do paznokci (lub jako „całkowicie naturalny” produkt do paznokci).

4. Mit: Przechowuj lakier do paznokci w lodówce, aby się nie zepsuł.

Jeśli ciągle używasz danego koloru i trzymasz go w lodówce, chłodna temperatura i tak nie przyczyni się do tego, że będzie dłużej świeży i nie zgęstnieje. To kontakt z powietrzem czyli otwieranie lakieru sprawia że staje się gęsty i w końcu zasycha.

5. Mit: Zielone plamki na paznokciu to pleśń

Pleśń nie jest czymś normalnym na paznokciach. W bardzo rzadkich przypadkach może pojawić się na płytce ale będzie ona w kolorze brązowym lub czarnym – nigdy zielonym. Zdecydowana większość infekcji paznokci jest w rzeczywistości spowodowana przez bakterie a kolor zielony to ich… odchody.

6. Mit: Zanurzenie paznokci w zimnej wodzie sprawi, że klasyczny lakier szybciej wyschnie

To niestety kolejny, często powielany mit. Może wierzchnia warstwa będzie wydawała się sucha po kąpieli wodnej jednak tylko powietrze wysuszy Twój lakier do paznokci!

7. Mit: Wycinanie skórek jest konieczne

Nie musisz wycinać skórek przy nakładaniu lakieru czy to hybrydowego czy klasycznego. Wystarczy jeśli będziesz o nie dbać i je nawilżać. Możesz je spiłować frezarką jednak wycinanie nie jest wskazane. Efektem częstego wycinania skórek będzie narastanie ich w większej ilości.